תמונת מופע: 'החלום הוא צייר גדול'

'החלום הוא צייר גדול'

הצגות ילדים
אולם דלל (מפת הגעה)
שבת, 25 מאי 2019 11:30
משך 90 דקות
מחיר 80 ₪ כולל דמי טיפול

פרטי ההצגה

המופע מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה

 

בעקבות ההצלחה של יצירתה הראשונה לילדים - "משחקי ילדים", יצרה הכוריאוגרפית נעה דר, מופע נוסף לילדים המשלב מחול, תיאטרון ושירה לילדים, ע"פ שיריה האהובים של לאה גולדברג. "מדוע הילד צחק בחלום", "כובע קסמים" "הילד הרע" ועוד, מוצגים כאן באופן חדש, מרענן ומפתיע. את המופע מוביל הילד גד שנשאר לבדו בבית ויוצר בדמיונו עולם עשיר וצבעוני שכולל את היצורים המשונים שמצייר "האדון חלום", את "דודה לאה" שמתחפשת לצפרדע, את נצחונו על "הילד הרע" שתמיד נכנס אליו בלי שום אזהרה ואת מסעו המרתק בעולם בעזרת "כובע הקסמים". קסמים והפתעות רבים נשלפים מכובעה של גולדברג ונולדים מחדש על הבמה בתנועה פיוטית ומלאת הומור ועם מוסיקה ותלבושות שופעות דמיון.

 

כוריאוגרפיה ובימוי: נעה דר.  מוסיקה מקורית: ישראל ברייט. תמליל ועריכה: חגית רכבי. בביצוע: טל אידיסיס, יענקל'ה פילצר, טל נוף, עדי שמשי, נעם אילן.תלבושות ואביזרים: סווטלנה ברגר. תאורה: אינה מלכין. תפאורה: אבי שכווי. צילום: תמר לם.

המופע עלה לראשונה בפסטיבל "צלילי ילדות" 2004 בחולון .

 

מהביקורות:

 

"מופע מחול אינטיליגנטי, אלגנטי ומרגש, שנשאר עם הצופים זמן רב אחרי הצפייה בו. המופע מחיה את השירים היפים של גולדברג והופך אותם נגישים וזמינים, גם לקהל הילדים. "החלום" הוא מסוג המופעים הנדירים שהורים ייהנו מאוד להתלוות אל ילדיהם. רמת ההופעה היא כשל מחול למבוגרים, רקדני הלהקה מקצועיים, וכזאת גם ההלחנה והמוסיקה המורכבת הערבה לאוזן. כדאי לקחת את הילדים. הם ייהנו ואפילו יוקסמו" "הארץ"

 

"המופע המרגש מצליח להתבונן מחדש ומזווית מקורית, בשיריה המקסימים של לאה גולדברג המשלבים אמפטיה והומור. אותו הומור מצליח גם לחלחל לתנועת הרקדנים ורוח המשובה העולה ממילות השירים ניכרת גם על פניהם ומחוות גופם. התפאורה המינימליסטית מעבירה בצורה מדויקת אווירה של יום חורף בתל אביב, התלבושות מסוגננות ורבות דמיון והכוריאוגרפיה מהווה איור פיוטי וקסום לשירים היפים."להיות הורים" 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים